Кои въпроси са най-интересните от изказванията на колегията?
Розита Попова, член на досегашния УС, председател на Комисия по организационните въпроси, София: „Върви процес на преструктуриране в СБЖ. Над 20 са дружествата със заличена досегашна номерация, на мястото на които има дружества с нови наименования“.
Цветан Томчев, София: „СБЖ да приеме като своя кауза историята на фотографията, с която се занимавам от няколко години, вкл. и да администрира „БГ прес фото“.
Георги Найденов, Пловдив: „Предлагам да се създаде журналистически омбудсман към Комисията за журналистическа етика при СБЖ. Да се създаде издателски комплекс и да се поработи по правния статут на журналистите.“
Георги Узунов, Смолян: „Не съм съгласен с половината от похвалите към досегашното ръководство. Харчат се готови пари.“

Стела Бочева, Ловеч: „Предлагам веднъж годишно председателите на журналистически дружества да бъдат събирани, за да научават какви решения се вземат от УС, от КС и от Комисията по журналистическа етика.“
Румян Славов, София: „Да се създаде фонд за подпомагане на журналисти, водещи дела в съда за защита на правата си, нещо като взаимно-спомагателна каса. При разпореждането с имоти гласуването да става поименно.“

Николай Мирчев, Добрич: „Стопанисването на имотите отнема доста от времето на ръководството. Да се възстанови в. „Поглед“ – защитник на истината.“
Георги Калагларски, Варна: „Замисленият Балкански медиен център трябва да стане активен участник в международните програми и проекти с цел повишаване на медийната грамотност, активното взаимодействие и общуването със страните около Черно море и Средиземно море. Необходимо е да се обогати информационното взаимодействие в СБЖ. Нуждаем се от комплексен маркетингов подход при стопанисването на имотите в Банкя, Варна и Батак, предвид социалните им функции и комерсиалността.“
Милен Гетов, София, доайенът – на 90 години: „Представител съм на Дружеството на журналистите на свободна практика, в което са 430 души. Издаваме електронен вестник (качен е на сайта на СБЖ), създаваме виртуална биография на дружеството, трябва да продължи работата по закон за статута на журналистите, защото в ООН вече заявиха, че журналистиката е особено опасна професия.“
Няма коментари:
Публикуване на коментар