Силистра с два финала на ученическите игри по баскетбол

Отборът на
ПМГ „Св. Климент Охридски“
девойки 11-12 клас
Два отбора от Силистра засега са сигурни като участници във финалите на държавните ученически игри  по баскетбол, стана ясно след проведени зонални турнири. Отборът на ПМГ „Св. Климент Охридски“ – девойки 11-12 клас победи съперниците си от Самуил с 6 точки  и от Русе с 24 точки и в началото на месец май ще се представи на най-престижното състезание в националния спортен календарна образователното министерство.
По подобен начин до финалите достигна и отборът по баскетбол на момчетата 7-8 клас от ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – град Силистра, от който също се очаква да защити успешно добруджанската баскетболна школа.
В събота и неделя – 21-22 март, в зала „Дръстър“ са поредните турнири по баскетбол, в които участват състезатели от БК „Доростол“ . В събота играят момчетата – 14 години, а в неделя – момичетата от същата възрастова група. При добро представяне, респективно при победи над основните си съперници доростолци ще могат да се преборят за домакинства на зоналните първенства.