ФК „Раковски” – Калипетрово стана №1 на футбол в област Силистра

Ивелин Димитров от Калипетрово
с купата за отбор №1
при мъжете в област Силистра
         На ст. „Луи Айер” в Силистра пред близо 1 000 зрители от цялата област се проведоха 4-те финални срещи за разпределението на първите места в областните първенства по футбол за юноши и за мъже. В петък бяха т.нар. малки финали, в които станаха ясни класиралите се на 3-4 място. Така при юношите отборът на Калипетрово се нареди на четвърто място, а трети са футболистите от село Вокил, община Дулово. При мъжете, съответно ФК от село Яребица – четвърто място, ФК „Спортист” – село Кайнарджа – трето място.
Отборът на село Вокил - №1
при юношите мл. възраст
Георги Нарлев и Чаньо Тончев - треньор №1
         В неделя бяха големите финали, определили първенците. За провеждането им не попречи дори силният дъжд с градушка, наложил прекъсване на единия от двубоите. След оспорван мач №1 в област Силистра при мъжете е ФК „Раковски” – село Калипетрово, победил с 1:0 своя съперник ФК „Червена звезда” от град Дулово. Дуловци направиха непростими пропуски и не успяха да променят резултата. Във финала при юношите ФК "Релакс” – село Овен победи ФК  „Добруджа”- село Искра, и зае първото място.
Съдийската четворка на финала
         Голмайстор на мъжкото първенството, проведено в две групи, е Билгин Неджмитин с 52 гола, отбелязани за два отбора – „Червена звезда” – Дулово, и за ФК „Чернолик” – село Чернолик. При юношите това е Сюнер Хюсеиен (73 гола) от село Чернолик.
Областният управител
награждава възпитаниците
на Кольо Колев -Джандара
         За най-добър треньор при мъжете бе обявен Чаньо Тончев от Калипетрово, а при юношите – Бейтула Мехмед от село Овен. Най-добър вратар при мъжете е Георги Костадинов от Кайнарджа, а при юношите – Михаил Тодоров от Калипетрово. Ивелин Димитров, капитан на Калипетрово, получи наградата за най-полезен състезател. Наградите за индивидуално спортсменство получиха зам. кметовете на Дулово и на Ситово – Юксел Исмаил и Драгомир Иванов. Отборният „феър плей” е за ФК „Вихър” – село Любен.

Награда за Цветан Галев
 - скорошен юбиляр
  Специални награди имаше още за дългогодишния съдия и делегат на мачове Румен Гърдев, както и за Цветан Галев, който тази година навършва 50 години. Медали получиха и двама абитуриенти, наградени от Областния съвет на БФС с председател Георги Нарлев – това са Георги Йорданов и Николай Друмев. Г-н Нарлев награди всички юношески отбори с пълна екипировка, за всички имаше и топки от футболния съюз. Сред раздалите наградите бяха народният представител Рамадан Аталай и областният управител Насуф Насуф, от чието име всички отбори от първо до четвърто места получиха специални поздравителни адреси.