четвъртък, 23 април 2015 г.

ПМГ с още един отбор на финалите на ученическите игри - сега по волейбол

В град Русе се проведе зоналното първенство по волейбол за девойки 11-12 клас. В състезанието участие взеха отборите на Силистра - ПМГ "Св. Климент Охридски”, Русе - МГ "Баба Тонка”, още отбори от област Търговище - Попово и от област Разград - Исперих. Жребият отреди в първия полуфинал да се изправят отборите на Русе и Исперих, завършил с категорична победа на домакините с 3-0(25-23;25-22;27-25). Вторият полуфинал противопостави отборите на ПМГ-Силистра и Попово, като срещата приключи доста бързо с резултат 3-0(25-13;25-16;25-19).
    Така на финала се срещнаха двата най-добри отбора в зоната – ПМГ-Силистра и МГ-Русе. Подкрепяни от вярната си публика русенки взеха първият гейм с 25-16. След края на първият гейм силистренки се съвзеха и и успяха да вземат вторият гейм с 25-19. Третият гейм вече на терена имаще само един отбор-този на ПМГ, който за отрицателно време взе гейма с 25-10. В четвъртият гейм русенки се опитаха да се върнат в мача, но усилията им стигнаха само за почетна загуба на гейма с 25-21. Така след 3-1 гейма отборът на ПМГ се класира на финалите по волебол за девойки 11-12 клас, които ще се проведат в периода 6-10.05.2015г. в гр. Видин.
    За победителките участие взеха: Николета Георгиева-к, Ивелина Иванова, Глория Йорданова, Габриела Георгиева, Миглена Атанасова, Надежда Ковачева, Нелина Перчемлиева, Кристина Крумова и Юнзюле Ахмет; треньор-Андрей Димитров.
  Това е третият отбор, който ПМГ "Св. Климент Охридски” класира на финали на ученически игри тази година, след отборите по баскетбол 11-12 клас както при юношите, така и при девойките.