неделя, 18 октомври 2015 г.

Първи две силистренски баскет победи в новия сезон

На сн.: Светлана Тодорова - вляво, Росица Тодорова - вдясно
С две победи на девойките от БК „Доростол” – Силистра, възпитанички на Росица Тодорова, започна новият баскетболен сезон. Двубоите бяха на турнир, игран във Варна. Миналата седмица пак там на зонален съвет бе взето решение да има общо 15 турнира за всички възрастови групи. В мъжката „част” с треньор Светлана Тодорова ще има 9 турнира, от които 3 са в Силистра! В женската "част" са 6 турнирите, единият от които е в Силистра на 22 ноември – неделя! Междувременно дотогава вече трябва да е било проведено общото събрание на Клуба с президент Пенчо Ковачев, което веднъж бе отложено по организационни причини.
През м. юни отборът на Баскетболен клуб „Доростол“ Силистра с трeньори Светлана Тодорова и Лъчезар Тодоров спечели бронзовите медали от държавното първенство за момчета до 14 години. В последните 6 шампиона до 14 г. момчетата на Силистра са за трети път медалисти - първи през 2010 г. и втори през 2011 г. В същата възрастова група момичетата са сред осемте най-добри.
Две шести места имат доростолци във финалите на първенствата в други две възрастови групи – кадети до 16 г. и младежи до 19 г. Двама са и националните ни състезатели – Георги Кирилов  и Преслав Неделчев, който тази година завърши ПМГ „Св. Климент Охридски“, и през лятото участва на европейско първенство.
Да припомним, че в миналия спортно-състезателен сезон два бронзови медала има за Силистра и на финалите на ученическите игри за XI-XII клас чрез отборите на ПМГ „Св. Климент Охридски“.