Силистренец пробяга дистанция от програмата на Софийския маратон

Назаем от Фейсбук-страницата на Драгомир Станков от Силистра: Участвах

на 20 км в Маратона на София. Всички завършили дистанциите 20 км и

41,195 км получиха медали.

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев връчи лавровите венци и награди победителите в 32-то издание на лекоатлетическия Маратон на София, част от програмата на кампанията „София – Европейска столица на спорта 2018“.  Дистанциите бяха: 3 км, 8,4 км, 20 км и класическата 42,195 км – за контролното време от 5 ч. Регламентът предвижда индивидуално класиране за всички дистанции при мъже и жени. Само за 42,195 км се прави и класиране във възрастовите групи 41-50 г., 51-60 г. и над 61 г.
     Самуел Демие от Етиопия спечели при мъжете класическата дистанция от 42,195 км с време 2:16,40 ч., като това е и най-силното постижение на престижното състезание от 1957 година насам. Втори само на секунда след победителя е Мозес Кибири от Кения, а трети финишира сънародникът му Гудета Бирату. В надпреварата при жените безапелационен победител стана кенийката Ребека Корир с личен рекорд и рекорд на трасето от 2:32,36 ч. Втора завърши Агнес Кибет също от Кения, а трета е етиопката Арегу Ауаки.