понеделник, 20 октомври 2014 г.

"Доростол" с първа победа в дербито на обречените за изпадане от "В" група

Доростол най-после победи, и то не кой да е, а последния в момента и пряк конкурент за последното място - отбора на град Провадия. Близо 200 зрители успяха да видят първата победа на отбора за сезона в първенството, като при това и не допуснаха гол в собствената си врата. Домакините бяха по дейният отбор и логично поведоха с 1:0 с гол на Десислав Андреев в 27-та минута, като до края на първото полувреме пропуснаха и още няколко положения. През втората част гостите се опитаха да направят промяна в резултата, но силистренци успяха да опазят преднината си и по този начин да постигнат първа победа за сезона. Продължават разговорите на ръководството на отбора с предствители на бизнеса и община Силистра за издръжката на мъжкия отбор, след като заради слаби резултати спонсорът на отбора е на път да се откаже. В мач от същия кръг игран вчера в Русе, другият представител на област Силистра в тази група отбора на Белица загуби от Дунав Русе с 2:4. Феновете на домакините изразиха удоволствието от играта и на двата отбора. Те се надяват да има повече отбори като този на село Белица, които да идват и да се борят на стадиона в Русе, а не да се чувстват обречени.