сряда, 10 юни 2015 г.

Баскетболист от Силистра в 4 класации, в една от тях е №1, кадетите - шести

Завърши държавното първенство за кадети до 16 години, в което шампион стана отборът на БУБА баскетбол. Другият финалист е Академик София, завоювал сребърните медали, а бронзовите спечели Шампион 2006 също от София. Ето и крайното класиране, както и състава на отбора-шампион:  1. БУБА баскетбол, 2. Акад 6. Доростол, 7. ЦСКА, 8. Етър, 9.Левски, 10. Академик Пловдив, 11. Балкан, 12. Велбъжд.

В индивидуалната статистика един силистренец - Георги Кирилов, е сред най-добрите в четири категории, като в най-важната - Класацията на BGbasket.com (MVP), той е №2 в крайното класиранес коефициент 27. За отбелязване - той е №1 в една от класациите: Най-много блокове: 1. Георги Кирилов (Доростол) – по 2.4 на мач. Най-много отбелязани точки: 4. Георги Кирилов (Доростол) – средно на мач по 20.6 - общо 144 т. Най-много отнети топки: 5. Георги Кирилов (Доростол) – по  2.9 на мач.