вторник, 15 май 2018 г.

Баскетболен клуб „Доростол“ си осигури един финал за държавното първенство

След 106:69 12-годишните момчета от Баскетболен клуб Доростол с президент Лъчезар Тодоров победиха повече от убедително основния си съперник -Черно море Варна, и се класира за финалите на републиканското първенство (варненци също отиват на финалите в Ботевград). Мачът бе последен в проведения в Силистра зонален турнир. Възпитаниците на Светлана Тодорова победиха и в другите 3 мача - убедително - Стар баскет“ Варна,Шампион“ и Делфин“ Бургас. Предстоят още три зони със силистренско участие - при 14-годишните момчета и момичета (в дамския профил треньор е Росица Тодорова), както и при кадетите - момчета, с надеждата за класиране на финалите на държавните клубни първенства. Междувременно ще бъдат проведени и финалите на държавните ученически първенства, където по традиция също има отбори от Силистра. Момичетата V-VII клас на ОУ Св. св. Кирил и Методий Силистра са едни от тях, които вече са се класирали на финала, който предстои този месец.