сряда, 14 декември 2016 г.

9 медала за силистренските борци от "Добруджански юнак" на втория коледен турнир в Силистра

Общо
девет медала спечелиха борците, състезатели на СКБ „Добруджански юнак-96” Силистра, на провелия се II Коледен турнир по свободна борба „Силистренски надежди” за всички възрастови групи. Златен медал при възраст „момчета“ завоюва седмокласникът от Общинско спортно училище „Дръстър” – Силистра, Радослав Севдалинов Колев, кат.  85 кг. Той получи своето отличие от председателя на клуба Муса Мусов, който му връчи и купата за най-резултатен състезател.

И другите възпитаници на спортното училище се справиха доста добре с противниците си. Бронзови медалисти станаха Виктор Надев Николов - възраст кадети, Ерен Ерджан Себахтин – възраст „деца“, както и Красимир Валентинов Томов, Вилиан Живков Кърков и Николай Валентинов Златев, изявили се при най-големите – юноши старша възраст.

След доста оспорвани срещи със сребро се окичи Калин Железов, кат. 76 кг, възпитаник на Езикова гимназия „П. Яворов”. Още бронзови отличия спечелиха при най-малките (подготвителна група), четвъртокласниците Лоренцо Христов и Георги Сусоев от СУ „Н. Й. Вапцаров” Силистра.

За втора поредна година това престижно за град Силистра спортно състезание се осъществи изцяло с финансовото съдействие на председателя на СКБ „Добруджански юнак-96” Муса Мусов. Гостуваха отбори от Русе, Добрич, Варна и Дулово. Заедно със силистренци общият брой на състезателите бе 87, за да се получи истински предпразничен турнир.