сряда, 10 октомври 2018 г.

В Дулово ученическите игри започнаха с футбол

На 9.10.18 г. бе даде началото на Ученически спортни игри 2018-2019 г. в община Дулово, съобщиха от направлението за образование към Общинска администрация. Надпреварата стартира с футбол, като най-масов спорт (за отбелязване в областните футболни групи в Крайдунавска Добруджа най-много отбори - мъжки и детски, има от община Дулово и най-често някои от тях са в призовите тройки на първенствата към Областен съвет на БФС Силистра).

На градския стадион играха футболистите във възрастова група 5-7 клас, като победител с 3:0 стана отборът на СУ "В. Левски" Дулово - най-голямото училище сред средните в областта, срещу отбора на СУ "Йордан Йовков" с. Окорш.. С тази победа те дадоха сериозна заявка за краен победител в турнира. Победител с 2:1 срещу отбора на ОУ "Д-р П. Берон" с. Чернолик бе отборът на СУ "Хр. Ботев" с. Паисиево. На откриването на спортните игри присъства Мариана Илиева, началник на отдел "Образование" в Община Дулово. Футболните турнири ще продължат до края на месец октомври, когато окончателно ще станат известни финалистите.