четвъртък, 1 ноември 2012 г.

Силистра-Етрополе 1:1

Назаем от Фейсбук от страницата на Стефан Петров - СТАКИ: "Изненадвашо за мнозина, но не и за нас като клуб е резултатът от днешния първи мач от 1/16 финали за купа на България, между ФК Силистра и ФК Чавдар Етрополе, завършил 1:1. Силистра откриха резултата в 11-та минута с гол с глава на Тихомир Ченешков, а в края на първото полувреме гостите успяха да изравнят. След почивката нито един удар или опасно положение за...гостите, и няколко пропуска за домакините, които показаха воля и дух, и доказаха на многото невярващи и оплюващи пишманфенове на Доростол, да ни извинят редовните и истински фенове на Доростол, че ФК-то са отбор с момчета в състава, които са готови дори и стискайки зъби в тези тежки и трудни времена да покажат, че не са отбор от селската група. Все пак се изправиха срещу отбор с мераци за челно класиране в професионалната Б група, намиращи се на завидното 3-то място в момента в по-горен ешалон, от школата на небезивестния Христо Стоичков, с няколко юношески и младежки национали, с много добра организация, дори с топки, екипировка и т.н. Момчета, продължавайте и докажете, че тези, които ви оплюват в разни информационни сайтове, са само едни форумни мишлета, които застанали и скрили се зад своите компютърчета и зад нечистите помисли и интереси на разни пишман ръководители, обрали половината град, и дължащи хиляди левове на БФС и други организации, ще продължат и в бъдеще да ви плюят и разнасят - вие обаче продължавайте да разнасяте името на град Силистра и независимо от крайния резултат след мача реванш да знаете, че трудът ви ще се възнагради, както се полага. Равният резултат е и един вид подарък за рождения ден на един от спонсорите ни днес - да е жив и здрав и дано да е видял желанието за игра и доказване у вас. Напред и нагоре...Бъдещето е пред нас. Надяваме се, че тези които си платиха билетите днес са останали поне малко доволни от това, че играта на отбора е струвала малко повече от 1/10 от цената на билета. След края на двубоя с Етрополе, отборът на ФК Силистра изгледа заедно и сплотено двубоя между ФК Лудогорец и ФК ЦСКА, от същия кръг на същата купа (1:2), и сега надеждите са още един червен тим да се появи в Силистра в началото на следващата година. Дано да стане и това, особено след обещаните солидни премии от другия основен спонсор на отбора, за краен положителен резултат след двубоите с Чавдар, Етрополе."