понеделник, 20 август 2018 г.

Силистренски националки по баскет сред най-добрите

Българският национален отбор по баскетбол за момичета U14 завърши с втора победа силния международен турнир Словения бол. Тимът ни се наложи за втори път над Македония, този път със 61:43. Радина Илиева завърши с 12 точки и 7 борби, Захра Салим (Силистра) добави 9 точки, а Деяна Стояновска (Силистра) и Божидара Стефанова реализираха по 8.

Зехра и Деяна са възпитаници на треньорката Росица Тодорова от Баскетболен клуб "Доростол" в Силистра.

Победите над Македония отредиха на българския отбор девето място в крайното класиране, при първото му участие на турнира. Италия спечели титлата след успех във финала над Словения с 68:55. Двубоят бе ръководен от българския рефер Валентин Въчковски.

Националките до 14 години ще се съберат отново в началото на септември (7-9 септември), когато ще участват в първия международен турнир от новия проект на ФИБА - YDF в София. В България момичетата ни ще се срещнат с тимовете на Турция, Македония, Косово и Румъния.