сряда, 27 октомври 2021 г.

Бронзов медал за силистренец от световно по баскетбол

Националният отбор на България по баскетбол за 15-годишни момчета, сред които и силистренецът Михаил Калинов (на снимката най-вляво), състезател на Баскетболен клуб "Доростол", спечели бронзовите медали от  FIBA U15 Skills Challenge, т.нар. баскетбол по умения (отборът е селектиран от Юлиян Аладжов и Румен Шопов), съобщиха от сайта на Българска федерация по баскетбол.

В последния си двубой българите се оказаха по-бързи, по-точни и с повече умения от връстниците си от Китай и спечелиха бронзовите отличия от шампионата след 101:114. Българските „лъвчета“ записаха само едно поражение за цялото Световно, включително и в квалификациите и завършва с актив от 10 победи. Загубата пък дойде от финалиста Монголия, който отстъпи пред Израел със 108:107. След сребърните отличия на батковците от националния отбор за юноши до 17 години от миналата година, България прибави още един медал в тази нова за ФИБА дисциплина. В двубоите по умения от Световното първенство тази година взеха участие следните играчи: Преслав Дурев, Александър Гавалюгов, Велизар Георгиев, Станислав Хинков, Александър Жилев, Михаил Калинов, Камен Каменов, Цветан Кирилов, Деян Колев, Теодор Трифонов, Симеон Варчев и Кристиян Желев.