сряда, 5 септември 2012 г.

Успешен старт на есенно-зимния полусезон за каратеките от „Шото-Витяз”

Силно стартира есенно-зимния полусезон за каратеките от „Шото-Витяз”, съобщи ръководителят на силистренския клуб, треньор и национален съдия Валери Великов. Състезателите донесоха 7 медала от Първия международен турнир по карате за купа „Албена”, който се проведе на 1 септември в черноморския комплекс. Състезанието е от календара на Националната федерация по карате – организатор на спортното събитие за всички възрасти, заедно с клубовете „Самурай” от Добрич и „Атнес” - Троян. Общо 84 участници от 10 клуба в България и Испания демонстрираха техника и сила на духа на татамито. В традиционната за силистренци дисциплина „кумите” успешно се представиха Светослав Славов – златен и бронзов медал, Александър Ковачев, Красен Николаев, Любомир Иванов и Георги Николов – четиримата станаха сребърни медалисти, а Боряна Аджемова взе бронз. Пети в своите категории останаха Теодор Апостолов и Мирослав Желязков. Това бе първото изпитание за възпитаниците на сенсей Теодор Тодоров след летния  тренировъчен лагер през август в село Лозенец, община Царево. На 8 и 9 септември предстои второ състезание, този път за купа „Каварна”. А почитателите на източното бойното изкуство ще могат да наблюдават демонстрации по карате на спортистите от клуб „Шото-Витяз” на 14 септември - Деня на град Силистра, на площад „Свобода” от 11.00 часа, съобщи ръководителят на клуба Валери Великов.