понеделник, 5 декември 2022 г.

Силистренецът Илия Добрев с партньорка от Украйна постигна четвъртфинал на световното по спортни танци за аматьори

Силистренецът Илия Добрев и партньорката му Дария Посипай от Украйна постигнаха успех при аматьорите на Световното първенство по спортни танци (категория Стандарт), което бе проведено на 4 октомври в град Римини, Италия. С класирането си за четвъртфинала българската двойка завърши на 24-о място, при това едва няколко месеца след началото на съвместната си работа. Да припомним, че наскоро - през м. ноември т.г., те станаха №1 в поредното издание на Международен турнир по спортни танци „WDSF WORLD INTERNATIONAL OPEN RUSE 2018“).

Фактът, че и втората българска танцова двойка (Костадин Василев - Симона Джентиле) се класира също за четвъртфинала и завърши едно място по-назад (25-о), което е голям успех за представители на Българска федерация по сптортни танци. На световните първенства всяка държава се представя с двете си най-добри двойки. За отбелязване е, че за Илия това е първи четвъртфинал на световно първенство в тази категория в неговата спортна кариера. За сравнение: на световния шампионат през 2019 г. с тогавашната си партньорка Ана Месец от Словения той постигна също престижно класиране (30-о място), което бе най-доброто на световен форум към онзи момент.

Коментарът на специалистите е, че двойката Добрев - Посипай е добре приета от международните съдии, а класирането им е доказателство за видимия им напредък във всяко следващо състезание е осезаем.  Тяхно изпълнение в Ю туб на адрес: https://www.youtube.com/watch?v=JBpWfF479R0.