вторник, 16 октомври 2012 г.

Пълен комплект медали за силистренските каратисти от националната купа в Добрич

С пълен комплект медали се завърнаха силистренските каратисти от Национална купа «Мемориал Ивелин Керанов» в гр. Добрич на 13 и 14 октомври. Това съобщи ръководителят на карате клуб «Шото-Витяз» Валери Великов. Петимата състезатели на клуба се представиха в традиционната си дисциплина «кумите» и завоюваха пет медала в турнира, който бе за старша възраст, девойки, младежи, жени и мъже. Участваха 100 каратисти от 15 клуба в страната. При младежите в кат. до 55 кг силистренецът Светослав Славов стана златен медалист. Иван Вълчев се класира втори в кат. до 61 кг. и спечели сребро. След много оспорвани срещи с бронзови отличия останаха Жулиен Живков в кат. над 70 кг, Станислав Стефанов в кат. до 63 кг и Мирослав Желязков – при мъжете в кат. до 75 кг. Треньорите Теодор Тодоров и Валери Великов оценяват като добро класирането на възпитаниците си. В края на октомври предстои национално състезание за деца и младша възраст в Хасково, за където усилено се готвят малките каратисти от клуб «Шото-Витяз».