вторник, 4 юни 2019 г.

ВК "Елит" се класира за трофея "Купа на купите" с победи над два отбора от София и над Тетевен

Отборът на Волейболен клуб Елит (Силистра) триумфира във втория за годината любителски турнир от серията, провел се в Тетевен. Така волейболистите от крайдунавския град се класираха за финалната надпревара за трофея "Купата на Купите" през м. септември. Става дума за пет квалификационни турнира от средата на м. май до средата на м. юли, и един допълнителен през м. септември за всички, които са завършили на второ място през изминалите пет.

Това е 12-ото поред издание на традиционния турнир, който се провежда от 2007 г. в планинския град. Силистренци спечелиха и трите мача - два от тях с категоричното 3:0 гейма, последния - явил се и своеобразен финал, с 3:2 гейма над Аматьорите от София. В надпреварата отново участваха 4 отбора - домакините от Тетевен Волей (4), столичните Бам Бам (3) и Аматьорите, и Елит - отборът, вдигнал трофея и миналата есен. (www.bgvolleyball.com)