петък, 8 юни 2018 г.

5-о място за силистренски баскетболисти на финал в Ботевград

Град Ботевград. Финали на републиканско клубно първенство по баскетбол за момчета до 12 г. В мач за 5-6 място Доростол Силистра с треньор Светлана Тодорова победи  Черно море Тича Варна с 82-61. Отборът на Балкан Ботевград стана безапелационен шампион. На финала срещу БУБА София 80-38. Значително по-оспорвана бе срещата за бронзовите медали между Рилски спортист и Сливен баскет с победа за от Самоков. За 7-8 място: ЦСКА - Академик Пловдив 70-66. 9-10 място: Академик София - Тунджа Ямбол 52-50. 11-12 място: Дунав Русе - Левски 68-61.

Междувременно стана ясно, че за пръв път в 13-годишната си история Спортно училище "Дръстър" Силистра ще има прием за новата учебна година по специалност "баскетбол", заедно още с "волейбол" и "джу-джуцу".