сряда, 27 януари 2016 г.

Волейбол за Купата на България: „Доростол“ – „Виктория волей“ (Пловдив) 1:3

Волейболен клуб „ДОРОСТОЛ 2014“ се включи в надпреварата за Купата на България в мач, игран на 27 януари в залата на Езикова гимназия-Силистра, която бе препълнена от зрители спрямо възможностите си, въпреки началния час в рамките на работното време. Според програмата на срещите в първия кръг на първия етап при мъжете играят 7 отбора от третата група – „А“ НВГ, и 9 отбора от втората група – Висшата лига, като бе теглен жребий за двойките. Домакини са отборите от по-долната група, а при среща на два отбора от една и съща група, домакинството на мача бе определено отново след жребий. В свояа стартов двубой силистренци загубиха с 1:3 от гостите си от „Виктория волей“  - Пловдив. На практика доростолци спечелиха само първия гейм, макар и трудно, но ефектно в последната част на мача. Областният управител Стоян Бонев задно със своя екип уважи волейболната надпревара, изразявайки уважение към усилията на клуба да продължи традициите на любимата игра в Крайдунавска Добруджа.