понеделник, 27 юли 2015 г.

Юношите на България с първа победа по баскетбол на европървенството

Националният отбор на България по баскетбол за юноши (U18) постигна първата си победа на европейското първенство в дивизия Б. След четири поредни поражения нашите най-накрая дочакаха успех след 62:47 над Албания. Въпреки това обаче и двата отбора отпадат от борбата за предно класиране и ще играят за местата от 17-о до 24-о на шампионата. Българите водеха през целия мач, като дръпнаха със 7:2 в началото. По средата на първата част разликата стана 13, а такава се запази и до края й. Втората обаче започна с 6:0 за албанците и те намалиха, като след това разликата се поддържаше около 8-10 точки. В третата четвърт съперника свали и до 5, но нашите не позволиха обрат, а след това дръпнаха с още и в последната четвърт затвърдиха успеха.
Разликата в двубоя дойде от това, че българите вкараха 23 наказателни удара от 28 опита, докато албанците бяха 6 от 11. Иначе албанците имаха общо 65 стрелби в мача и 19 отбелязани, а нашите бяха с 49 опита и 18 вкарани. Съперникът имаше и 13 борби в нападение, а нашитНай-резултатен за успеха на нашите стана Цанко Краев с 21 точки, а той хвана и 6 борби. Цветомир Акимов се отчете със 17 и 6 от същите показатели, а Преслав Неделчев се отчете с 9 точки, 8 борби и 6 асистенции. В днешния мач в игра не влезе Йордан Минчев, който получи почивка.