вторник, 19 май 2015 г.

ФК Белица с лесен успех срещу обезкървения отбор на ФК "Доростол"

А някой кара колело...
       ФК "Белица" записа лесен успех с 4:1 при визитата си на регионалния съперник ФК "Доростол" в Силистра. Двубоят от XXVIII кръг на Североизточната "В" група премина под пълното превъзходство над ФК "Белица", като домакините от ФК "Доростол"  излязоха изцяло с юношеска формация. През седмицата силистренци бяха напуснати от всичките си опитни футболисти, които “не издържаха” на безпаричието и неясното бъдеще на клуба. Двубоят на стадион “Луи Айер” започна отлично за домакините. В 11-ата минута Красен Димитров бе най-съобразителен при едно центриране и откри резултата – 1:0. В следващите минути гостите от Белица натиснаха своя съперник. Илиян Георгиев успя да изравни в края на полувремето – 1:1. При този резултат приключи първата част.
        През второто полувреме гостите от ФК Белица владееха инициативата на терена. В 52-ата минута Алеф Караосман проби в наказателното поле на ФК "Доростол" и бе съборен в наказателното поле. Главният рефер Красимир Кръстев без колебание посочи бялата точка. Щатният изпълнител на наказателни удари в състава на ФК Белица Ивелин Спасов се нае с изпълнението и с прецизен удар даде преднина на гостите – 1:2. Малко по-късно Илиян Георгиев реализира второто си попадение в двубоя и покачи на 1:3.
    В края на срещата Гюрсес Александров също се разписа за крайното 1:4. ФК "Белица" събра актив от 31 точки и се нареди на единадесета позиция във временното класиране, докато силистренци са последни и вече изпаднаха в Областните групи.