понеделник, 16 септември 2013 г.

Тутракан с двама шампиони на света по канадска борба

Област Силистра и конкретно Тутракан потвърдиха, че са център на атрактивния спорт „канадска борба“. Това пролича от резултатите на последното голямо първенство на планетата. Изключителен успех постигнаха четиримата тутраканци, включени в националния отбор по канадска борба на завършилото в Гдиня (Полша) 35-ото световно първенство – Красимир Костадинов, Сашо Андреев, Пламен Иванов и Димитрина Димитрова.
Красимир Костадинов спечели световната титла при мъжете и на двете ръце и така доказа, че е най-силният в категория до 100 кг. печелейки през тази година  европейска и световна титли. В атрактивния силов спорт Сашо Андреев спечели първата си световна титла при юношите в категория до 70 кг. на лява ръка, а на дясна е вицешампион. Пламен Иванов е с бронзов медал на лява ръка, а при девойките – Димитрина Димитрова е със сребро на лява ръка и четвърто място на дясна ръка в категория до 60 кг. Да припомним, че 18-годишният силистренец Християн Маринов от СКХУ „Доростол 2011“ стана трети при юношите.