сряда, 10 октомври 2012 г.

Силистра с класика срещу ракетите от Преселец

Силистра 2009 победи Ракета (Преселец) с 3:0 в мач от Първия зонален кръг в Купата на Аматьорската футболна . До почивката не паднаха попадения в двете врати, а силистренци стигнаха до успеха след паузата. В 60-ата минута Неманя Младенович от пряк свободен удар откри резултата. 5 минути по-късно Тихомир Ченешков вкара с глава за 2:0. Няколко минути по-късно Силистра остана с човек по-малко, но и това не помогна на Ракета. В 78-ат минута отново Ченешков с глава вкара за крайното 3:0.
От Фесбук Стоян Петров, президент на ФК Силистра 2009":
        Ние наистина играем само с младоци, средна възраст 21 години на отбора като цяло, и тези момчета играя заедно само от два месеца, и сега им е периодът за обиграване, за доста противници ще става все по- тежко и по-тежко занапред, така както вече водачите го видяха в директните двубои. Просто трябва повече опит и игра за момчетата. Благодарим ви, че излязохме от днешния двубой без контузии, и ви желаем успехи в първенството.